Özel Sezin Koleji 2018 – 2019 Eğitim ve Öğretim Yılını Törenle Açtı
12 Eylül 2018

 

Özel Sezin Okulunda 2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılı, 10 Eylül 2018 günü yapılan törenlerle başladı. İlk törenimiz Maksuthan Okur ile Zeynep Kurbanzade’nin sunumu, konuklarımızın katılımı ve bütün okul öğrencilerimizin, öğretmen ve idarecilerimizin ortak heyecanı ile dış bahçede gerçekleştirildi.

Törenimizde okul kurucumuz Gülin Sezin, öğrencilerle aynı heyecanı 55 yıldır yaşamanın gururundan söz ederek kurumumuzun eğitimde hep ileriyi hedeflediğini belirtti. Çağa uygun modern eğitim ortamlarının oluşturulması arzusuyla kurum içinde yenileme çalışmalarının yapıldığını, okulun öğrencisi, veli ve öğretmeniyle bir anlam kazandığını söyleyen Gülin Sezin, Özel Sezin Okulunun her düzeyde artan başarısı ile ilgili öğrenci yetiştirmekte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, dedi. Özel Sezin Okulu Genel Müdürü Bahadır Özkan ise büyük bir aile özelliğinde olduğumuzu, bunun bize güç verdiğini, bu güçle ve samimiyetle başarımızı yukarılara taşımak ve doğru insan yetiştirmek amacında olduğumuzu ifade etti. Özel Sezin İlkokulu Müdürü Sevim Bakan Gülmez, eğitim yuvamızın Atatürk ilkelerine bağlı çağdaş, araştırıcı gençler yetiştirmeye devam edeceğini, eğitim alanındaki bu heyecanı hiçbir zaman kaybetmeyeceğimizi belirterek iyi yetişmek için bilimsel yolun takip edilmesi, merak ve yeteneğin beslenmesi gerektiğini vurguladı.

Törenimizde 1.sınıf öğrencilerimiz Yağız Akalın, Nil Özeren, Sare Tayla, Batu Aksoy şiirlerini seslendirirken 5. sınıf öğrencimiz Irmak Gürcan okulun ilk günüyle ilgili duygularını paylaştı.
Sabahat Sezin Salonu’nda yapılan ikinci törende; öğrenci, öğretmen, idareci, veli ve mezunlar olarak yine birlikteydik. Önce, geçen öğretim yılında yaptığımız etkinlikleri ve yaz stajlarımızı hatırlatan bir sunum izledik. Ardından mezunlarımızın yerleştiği üniversite bölümlerinin ve alanlarının vurgulandığı barkovizyon sunumu gerçekleştirildi.
Törende bir konuşma yapan Özel Sezin Okulu Müdürü ve Lise Müdürümüz Bahadır Özkan, başlamanın öneminden söz ederek bireyin hangi yolla hangi hedefe varacağı konusunda karar vermede öz
gür olduğunu ama özgürlüğün beraberinde sorumluluk getirdiğini söyledi.

Törenimizde Hazırlık ve 9. sınıflar adına konuşma yapan Yonca Yararbaş, hedef, hayal ve isteklerinden söz ederek önünde uzun bir yol bulunduğunu ve bu yolculukta Özel Sezin Lisesi öğretmenlerinin ona destek ve yardımcı olacağından emin olduğunu söyledi.
Okulumuza bu yıl katılan öğrenciler adına konuşan Ali Kısagün, bugün yeni bir okula başlamanın heyecanını yaşadığını belirterek yeni okulun yeni öğretmenler, yeni arkadaşlar ve geleceğin başlangıcı demek olduğunu ifade etti.
12.sınıflar adına konuşan Itır Lal Şenol, bu okulda bir öğrencinin istediği her alanda çalışma yapabileceğini; kendisinin de müzik grubunda, tiyatro oyunlarında, sosyal sorumluluk projelerinde, matematik yarışmalarında ve daha pek çok çalışmada görev aldığını söyledi.
Mezunlar adına konuşan Güneş Deniz Tekiz ise kendi başarısını, izlediği yolları ve deneyimlerini öğrenci kardeşleriyle paylaştı.
Nur Duman’ın tınılarıyla küçük bir piyano sunumunun ardından her yıl yapılan ve gelenekselleşen “ İlk ders ” ile öğretmenimiz Katja Writon Matthias, izleyicilere yabancı dil öğrenmenin yararları ve aşamaları ile ilgili bilgi verdi.
Sunuculuklarını Nur Duman ve Can Uyanık ‘ın yaptığı yeni öğretim yılına başlamanın ortak mutluluk ve heyecanını yaşadığımız törenimiz, 2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılı’nın sağlık, mutluluk, başarı getirmesi dilekleriyle sona erdi.

Kaynak: https://www.facebook.com/ozelsezinokulu/